Jak już wspominaliśmy w poprzednich artykułach największy postęp technologicznych nastąpił w materacach piankowych. Pianka Oxygen to kolejny, doskonały przykład zimnej piany, która gwarantuje zarówno długą żywotność materaca jak i doskonałe walory ortopedyczne.

Walory piany Oxygen

Mity o niskiej trwałości pianek już obaliliśmy ale powtórzymy jeszcze raz. Wysokiej klasy piany ,a do takich należy omawiana, są najtrwalszymi komponentami wykorzystywanymi w materacach. Proces produkcji polega na tłoczeniu pianki poliuretanowej w temperaturze od 75 do 85 stopni Celsjusza oraz krótkim, bo tylko 3-5 minut, procesie wypalania. Zwiększoną elastyczność, charakterystyczną dla pianek wysokoelastycznych, uzyskano dzięki spienianiu przy użyciu aktywnego tlenu. Zabieg ten pozwolił uzyskać materiał o wysoce otwartokomórkowej strukturze, zapewniającej przewiewność wkładu na najwyższym poziomie, co pozytywnie wpływa na świeżość i higieniczność materaca. Zimna pianka Oxygen redukuje naciski na ciało podobnie jak najlepsze pianki wysokoelastyczne a uzyskane uczucie komfortu ułatwia szybkie zasypianie i głęboki sen. Użycie do produkcji niewielkiej ilości środków chemicznych oraz krótki proces produkcyjny, związany z niskim zużyciem energii to ukłon w kierunku ochrony środowiska.

Materace w których zastosowano piankę Oxygen

1 Oxygen Motion to materac wysokoelastyczny , który oprócz wspomnianej pianki ma jeszcze piankę lavender, która wykonana jest na bazie wyciągu z naturalnych olejków lawendowych. Jest ona równie sprężysta i elastyczna co pianka oxygen oraz gwarantuje wysokie parametry wytrzymałościowe. Stanowi również naturalną barierę dla rozwoju mikroorganizmów oraz jest niezwykle przewiewna. Dodatkowo delikatny w dotyku pokrowiec Aloe Vera Visco jest przepikowany warstwą pianki termoelastycznej, jeszcze bardziej zwiększającej możliwości dopasowania materaca do kształtu ciała.


2 Hybrid Oxygen to materac sprężynowy kieszeniowy, którego wierzch stanowi warstwa zimnej piany oxygen połączona z gęstą pianką termoelastyczną. Taka hybryda posiada zarówno przewiewność na wysokim poziomie jak i bardzo dobre właściwości ortopedyczne. Warstwa pianek , w sumie 7 centymetrów , niweluje efekt nacisku zwrotnego jaki mogą wywołać sprężyny, które w tym przypadku dają świetną sprężystą podstawę. Pokrowiec Algua posiada mikrokapsuły zawierające witaminy, minerały, aminokwasy oraz przeciwutleniacze.