Od wieków wiadomo jak duży wpływ na funkcjonowanie człowieka ma życie w zgodzie z naturą. Niewątpliwe zalety naturalnych składników docenił również producent wysokiej klasy materaców do spania Materasso. Wykorzystuje on najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie jak również sam prowadzi badania w tym zakresie. Kilkanaście lat temu wprowadził na rynek pierwsze materace z dużym udziałem naturalnych komponentów i od tej pory stale zwiększa swoja ofertę w tej grupie.

Naturalne składniki dodawane do surowca i zastępujące ropopochodne to nie tylko odrobina natury w naszej sypialni, lecz również najzwyczajniej w świecie pragmatyzm. Mają one  niezwykle pozytywny wpływ na wszystkie główne układy funkcjonujące w organizmie ludzkim, w tym na układ oddechowy, nerwowy, czy krążeniowy. Ponadto zwalczają mikroorganizmy, które z czasem mogą gromadzić się we wnętrzu materaca a tym samym zapewniają higieniczne środowisko snu. Dzięki tym właściwościom są szczególnie polecane osobom, którym dokuczają alergie. Nie straszne są im również roztocza i bakterie praktycznie eliminując je. 

Natura wprowadza do wszystkich sypialni odpowiedni klimat ale sprawia również, że struktura pianek z tymi komponentami jest bardziej otwarta, czyniąc wkład materaca bardziej przewiewnym. Ten czynnik niewątpliwie także zwiększa higieniczność snu, ponieważ z jednej strony ogranicza pocenie się a z drugiej ułatwia odparowanie wilgoci z wnętrza.

Trzecim niepodważalnym atutem jest zwiększona wytrzymałość pianek z dużym udziałem biokomponentów. Materace wyprodukowane w tej technologii mają niespotykaną wytrzymałość na odkształcenia, co sprawia że ich zużycie postępuje znacznie wolniej niż tradycyjnych pianek. Ich maksymalne obciążenie ortopedyczne sięga nawet 180 kg i nie oznacza wcale, że muszą być twarde jak deska.


Pierwszymi pianami, w których zastosowano wykorzystywany od wielu lat w farmaceutyce olej rycynowy były pianki BIOGREEN oraz VISCOGREEN zastosowane między innymi w modelach Natur Biogreen , czy Viscogreen Lux. Dodatkowo piana Biogreen nasączana jest aloesem mającym kojący wpływ na naszą skórę. Pianka termoelastyczna wzbogacona o naturalne składniki oferuje znacznie większy komfort a jej elastyczność pozwala na lepsze kopiowanie naturalnego kształtu ciała oraz zapewnia zdecydowanie lepsze podparcie.


Kolejną odsłoną natury w naszej sypialni są produkty powstałe z użyciem lawendy. Podobnie jak jej poprzedniczka 100% lawendowy olejek gwarantuje środowisko snu bezpieczne od alergenów i pleśni a także wspomnianą wcześniej znacznie większą odporność na zużycie. Ponadto aromat wydzielany przez pianki Lavender szczególnie dobrze wpływa na drogi oddechowe oraz na układ nerwowy. Pozwala to na długi, spokojny sen i pomaga zwalczać bezsenność.  


Oprócz wkładów, które w dużej mierze decydują o właściwościach ortopedycznych materaca oraz jego wytrzymałości Materasso intensywnie wprowadza naturę do pokrowców, które mają najbliższy kontakt ze skórą człowieka. Pokrowce takie niejako "uzbrojone" w naturalne komponenty stanowią pierwszą barierę dla roztoczy i mikroorganizmów, które mogą próbować zadomowić się w łóżku. Wykorzystywanie wyciągu z eukaliptusa odstraszającego owady, czy aloesu kojącego skórę a także celulozy drzewnej powinno być standardem wśród najlepszych producentów.