Dane kontaktowe:

Impuls Meble
ul. Aleje Jerozolimskie 300
05-816 Warszawa - Reguły

tel: (22) 614 43 05
kom.: 531 458 470
fax: (22) 614 43 05
e-mail: impuls-meble@o2.pl
wizytówka,

Oferta niniejsza nie jest ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Wszelkie informacje można uzyskać w naszym salonie i pod numerami telefonów.
Numer konta:
44 1050 1924 1000 0091 0442 5542

Ochrona przed roztoczami

Roztocza to niewidoczne gołym okiem pajęczaki, które przenoszone są razem z kurzem. Ich głównym pożywieniem jest ludzki naskórek, który zalega w całym domu a szczególnie w sypialni. Najbardziej newralgicznym elementem wyposażenia jest oczywiście pościel oraz materac. O ile podłogę, czy meble możemy umyć lub wytrzeć o tyle sprawa czystości i higieny naszego łóżka jest znacznie bardziej skomplikowana. Osoby cierpiące na alergię wywołaną roztoczami muszą bardziej zwrócić uwagę na rodzaj kupowanego materaca oraz zainwestować w lepszy pokrowiec.

roztocza

Pierwszą nadrzędną funkcją dobrego pokrowca jest możliwość jego prania w pralce w temperaturze do 60 stopni C. Obecnie większość typów wyposażona jest w taki pokrowiec. Materasso jako wiodący producent materaców poszło kilka kroków dalej i większość proponowanych pokrowców posiada naturalne właściwości bakteriobójcze. Jeżeli jest taka możliwość powinniśmy w miarę często wietrzyć zarówno kołdry jak i pokrowce, również w okresie zimowym, bowiem niska temperatura eliminuje roztocza.

Oprócz tego w swojej ofercie posiada materace, których składnikiem są naturalne oleje bądź specjalne preparaty zabezpieczające jego wkład przed roztoczami.

Osoby mające problemy z roztoczami powinny unikać modeli sprężynowych, które ze względu na budowę (sprężyny są w środku puste) stanowią niejako zbiornik na wszelkie alergeny.

 
Początek strony