Menu
Your Cart

Jaki materac dla dziecka?

Jaki materac dla dziecka?
Jaki materac dla dziecka?
0,00zł
Bez podatku: 0,00zł

Wybór dobrego materaca dla dziecka stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Największym problemem jest możliwość testowania oraz indywidualnego doboru. O ile w przypadku dorosłych lub młodzieży każdy jest w stanie samodzielnie położyć się i ocenić twardość i komfort wybieranego modelu o tyle w przypadku dzieci ktoś musi zadecydować za nie. Jako osoby dorosłe nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić i musimy bardziej opierać się na fachowej wiedzy sprzedawcy.

Częstym problemem jest również cena. Wynika to z faktu, że materace dla dzieci traktujemy jako przejściowe i nie konicznie chcemy wydać większą kwotę. Jednak kręgosłup już od pierwszych dni życia naszej pociechy potrzebuje odpowiednich warunków do rozwoju i właśnie wtedy najbardziej narażony jest na deformację.

Materac dla dzieci powinien sprostać jeszcze surowszym wymogom higienicznym niż te przeznaczone dla dorosłych. Powinien być maksymalnie odporny na rozwój grzybów i pleśni oraz eliminować roztocze.

Jeśli chodzi o właściwości ortopedyczne to zdecydowanie odrzucimy modele strefowe. Aspekt ten jest istotny w przypadku zakupu łóżka o długości 190cm lub 200cm. Typowe dziecięce materacyki są oczywiście pozbawione stref.

Najlepszym rozwiązaniem będą dwa rodzaje materaców polecanych dla najmłodszych.

  1. Lateksowe, które posiadają naturalną możliwość eliminacji drobnoustrojów. Są bardzo sprężyste, świetnie podpierają rozwijający się kręgosłup ale nie powodują ucisków.
  2. Wysokoelastyczne, które są bardzo przewiewne oraz cechuje je wysoka elastyczność punktowa przy maksymalnej redukcji nacisku zwrotnego. Najwyższej klasy modele piankowe dla dzieci zawierają naturalne ekstrakty, które podobnie jak w przypadku materaców lateksowych mają właściwości bakteriobójcze oraz kojące dla skóry. Niektóre dodatkowo zabezpieczane są zdrowotnym preparatem Ultra Fresh., który zwalcza roztocze a przy tym jest neutralny dla dziecka.

W przypadku dzieci starszych możemy również wziąć pod uwagę materace z pianek visco.

materac piankowy dla dzieci

Zdecydowanie złym rozwiązaniem dla dzieci są materace sprężynowe, ponieważ ciężar dziecka jest zbyt mały, aby sprężyny mogły właściwie reagować.

Odradzamy również zakup najtańszej pianki poliuretanowej, którą cechuje ograniczona sprężystość a ponadto cyrkulacja powietrza jest na bardzo niskim poziomie.

Unikajmy również rozwiązań z dodatkiem płyt kokosowych, które są po prostu za twarde i mają zdecydowanie negatywny wpływ na prawidłowy rozwój młodego kręgosłupa.

Ostatnim ważnym elementem jest pokrowiec, w którym szczególny nacisk powinien być położony na jego przewiewność oraz właściwości antybakteryjne. Kluczową sprawą jest możliwość prania w pralce. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wodoodpornego ochraniacza na materac, który dodatkowo zabezpieczy wkład.

 
Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie.