Materasso to znany producent najwyższej klasy stelaży i materaców do spania. Przykłada on bardzo dużo uwagi do jakości proponowanych produktów. W swojej bogatej ofercie posiada różne kolekcje , w tym między innymi Materace Exclusive, do produkcji których używane są certyfikowane pianki pochodzące z Włoch oraz Szwajcarii. Ich gęstość oraz idąca z nią w parze wytrzymałość nie pozostawiają złudzeń, iż mamy do czynienia z naprawdę wyjątkowymi materacami. Sprawią one ,że będziemy budzić się wypoczęci i zrelaksowani a zdrowy sen to przecież energia na cały dzień.

Kolekcja Ekskluzywna to wynik współpracy najlepszych inżynierów i lekarzy, którzy swym doświadczeniem podzielili się z nami dając gotowe produkty o wysokich właściwościach ortopedycznych. Kompozycja precyzyjnie wyselekcjonowanych pianek, ich wysokość, twardość oraz profilowanie zapewniają ponadczasowy komfort. W zależności od modelu materaca zastosowano pianki wysokoelastyczne z dużym udziałem naturalnych składników, których otwartokomórkowa struktura zapewnia doskonałą wentylację a także zwiększa higienę wkładu.

Termoelastyczne piany Memory Foam o gęstości 85 kg/m3 oraz Mind Foam o gęstości 60 kg/m3 to klasa sama w sobie. Pozwalają one idealnie skopiować kształt naszego ciała i praktycznie nie wywierają nacisku zwrotnego, czyli nie uciskają stawów, kręgosłupa oraz skóry.

Również tkaniny użyte do produkcji pokrowców pochodzą od znanych producentów i posiadają atesty, świadczące o ich higieniczności i pozytywnym wpływie na sen. Są przy tym jedwabiście delikatne w dotyku.

Kolekcja Exclusive to materace doskonałe. Należą do niej takie modele jak Magnifico Polargel, Magnifico, Lugano Top, Da Vinci Duo Side, Natura, Swiss Exclusive, Monaco Dream, Amalfi, San Remo, San Marino, Visco Essence, Bergamo, Monte Negro.