Pianka termoelastyczna jest efektem wieloletnich badań naukowców z NASA. Jej zadaniem było i jest zwiększenie komfortu astronautów podczas lotów kosmicznych a w szczególności w momencie startu promu, kiedy organizm ludzki narażony jest na największe przeciążenia oraz kiedy przebywa dłuższy okres czasu w jednej pozycji. Na początku był to produkt niezwykle drogi i wręcz nieosiągalny dla przeciętnego człowieka. Następnie pianka termoelastyczna była stopniowo wprowadzana na rynek materaców do spania i  na dzień dzisiejszy materace z pianki termoelastycznej są najpopularniejszą grupą spośród wszystkich rodzajów.

Zalety materaca termoelastycznego

Elastyczność

W przeciwieństwie do pian wysokoelastycznych pianka visco reaguje nie tylko na ciężar ciała ale również na ciepło przez nas wydzielane. Ta unikatowa cecha powoduje, że materac maksymalnie zwiększa swoją elastyczność i jest w stanie w 100 procentach skopiować unikatowy kształt ciała.

Podparcie

Jest w stanie podeprzeć kręgosłup na całej długości, jednocześnie ulegając naciskom wywieranym przez staw barkowy, czy biodrowy. Umożliwia w ten sposób równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni materaca.

Redukcja nacisków

Praktycznie nieograniczone możliwości dopasowania do ciała sprawiają, że barki i biodra nie są uciskane a odcinek szyjny oraz lędźwiowy kręgosłupa są należycie podparte. Nie zaburza to krążenia krwi a drętwienie kończyn przechodzi w zapomnienie. Mięśnie i stawy mogą się rozluźnić.

Antyalergiczność

Wysoka gęstość pian oraz jej otwartokomórkowa struktura zapewniają doskonałą wentylację i osuszanie wkładu materaca. Ogranicza to ewentualne możliwości gromadzenia się ciepła i wilgoci wewnątrz wkładu i w naturalny sposób uniemożliwia namnażanie się pleśni, grzybów i roztoczy.

Trwałość

Materace termoelastyczne należą do grupy najwytrzymalszych. Swoją trwałością na odkształcenia zdecydowanie górują nad materacami sprężynowymi.

Dla kogo polecane są materace termoelastyczne

Właściwie dla każdej osoby, niezależnie od wieku. Również dla kobiet w ciąży oraz osób cierpiących na przewlekłe bóle kręgosłupa. Są również idealnym rozwiązaniem dla ludzi u których mogą pojawić się odleżyny. 

Wymienione pokrótce zalety a opisane szczegółowo w naszych innych artykułach, uwarunkowane są odpowiednią jakością zastosowanych komponentów. Gęstość, testowanie w skrajnych temperaturach oraz wilgotności, zastosowanie naturalnych składników to tylko niektóre walory wyróżniające materace oferowane przez MATERASSO na tle konkurencji.


Materac Magnifico oraz Magnifico Polargel z kolekcji Exclusive posiadają kosmiczną piankę MEMORY FOAM o najwyższej gęstości 85 kg/m3, która swymi zaletami wyprzedza dorobek  technologiczny w dotychczasowych piankach termoelastycznych. Rdzeń każdego z nich posiada aż 10 centymetrową warstwę pianki Memory, która jest w stanie dopasować się indywidualnie do kształtu ciała. Jej walory ortopedyczne są na najwyższym poziomie. Tak gruba warstwa gęstej pianki sprawia, że nasz sen staje się spokojniejszy i znacznie rzadziej zmieniamy pozycje. Doskonała reakcja na temperaturę umożliwia anatomiczne ułożenie kręgosłupa, regenerację mięśni oraz polepsza krążenie krwi. Bardzo szybko adaptuje się do krzywizn ciała, wychwytując każdą, nawet najmniejszą jego "nierówność". Brak nacisków oraz rozluźnione mięśnie sprawiają, że pomiędzy dyski kręgowe bez problemu przedostaje się płyn rdzeniowy, będący naturalnym smarem dla złożonej konstrukcji kręgosłupa. Regeneracja ciała to także regeneracja mózgu oraz jego dotlenienie a co za tym idzie redukcja negatywnych skutków stresu.


Materac Magnifico Polargel ma na wierzchu dodatkową warstwę pianki GreenGel, która wraz z ultranowoczesnym pokrowcem Art Climatic troszczy się o nasz komfort termiczny. W zależności od temperatury panującej w sypialni ma za zadanie ograniczenie pocenia się skóry, bądź oddawanie ciepła. Jako spód wykorzystano gęstą, niezwykle przewiewną pianę wysokoelastyczną, której sprężystość wzmacnia trwałość wkładu.