Pianki to produkt stosowany w produkcji materaców od wielu lat. Jeszcze 20 lat temu większość pian stosowanych na rynku były to poliuretany o niskiej gęstości a co z tym związane także o niewielkiej wytrzymałości. Pianki Pur cechuje także słaba przewiewność oraz nieduże walory ortopedyczne. Człowiek śpiący na takim materacu nie tylko nie jest w stanie przyjąć prawidłowej pozycji odciążającej kręgosłup i stawy ale także może nadmiernie pocić się co ma niesamowicie zły wpływ na higienę wkładu. Jest on narażony na szybki rozwój pleśni i grzybów, powodując schorzenia zarówno skóry jak i przede wszystkim układu oddechowego. Osoby wykazujące nadmierną wrażliwość na alergeny szczególnie dotkliwie odczują to co się dzieje wewnątrz takiej piany. Z drugiej strony producenci, którzy w tym okresie powoli wprowadzali do swojej oferty pianki wysokoelastyczne HR życzyli sobie za nie w stosunku do zarobków relatywnie duże kwoty.
Rozwój technologiczny pianek
Ostatnie lata to prawdziwy boom w zakresie postępu technologicznego produktów wysokoelastycznych. Wspomniana już pianka HR to najbardziej popularny surowiec stosowany w tej grupie materaców. Cechują ją duża przewiewność, sprężystość oraz wytrzymałość. Jest ona znacznie wytrzymalsza niż wkłady sprężynowe a przy tym zdecydowanie lepiej dopasowuje się do ciała i nie wywiera nacisku zwrotnego na stawy. Jest to produkt, który powoli ale skutecznie wypiera z rynku tradycyjne materace sprężynowe.
EvoPoreHRC "gigant" wśród pian
To prawdziwy przełom technologiczny w produkcji najwyższej klasy materaców wysokoelastycznych. Przechodzi ona testy w skrajnie niekorzystnych warunkach, czyli przy bardzo wysokiej temperaturze oraz wilgoci. Są to czynniki, które oprócz nacisku mają największy wpływ na szybkość zużycia wkładu.
Dzięki temu takie produkty jak np. piankowy materac Swiss Energy, który jest obustronnie obłożony płytami wykonanymi ze szwajcarskiej piany EvoPoreHRC jest właściwie odporny na zużycie wywołane tymi czynnikami. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę jak dużo w okresie użytkowania ciepła i wilgoci wydzielanej przez organizm ludzki musi zakumulować materac. Właśnie te czynniki powodują mięknięcie wkładu oraz utratę sprężystości. Tutaj nie stanowią one już zagrożenia!
EvoPoreHRC to nowy standard zdrowego snu i aktywności fizycznej w ciągu dnia. Materac, który nie traci sprężystości i daje stabilne podparcie dla kręgosłupa ma nieoceniony wpływ na zdolności regeneracyjne organizmu ludzkiego. Elastyczność tej pianki doskonale dopasowuje się do anatomii człowieka, ulegając i kopiując nasze kształty oraz nie wywierając nacisku na stawy, co skutecznie eliminuje efekt drętwienia kończyn. Ugina się punktowo, czyli jedynie w tych miejscach gdzie nasze ciało wywiera większy nacisk np staw barkowy jednocześnie dając stabilne podparcie lędźwiom. Umożliwia to całkowite rozluźnienie zarówno mięśni jak i stawów. Jej otwartokomórkowa struktura zapewnia jeszcze lepszą wentylację oraz możliwość odprowadzenia ciepła, ograniczając w ten sposób przegrzewanie skóry.
Zobacz również: Kosmiczna technologia w materacach
Bardzo ciekawą propozycją z udziałem tej piany jest również
materac Thermo Silver, który dodatkowo ma profilowane strefy twardości.
Każda anatomiczna strefa ma zróżnicowaną ilość EvoPoreHRC