Dane kontaktowe:

Impuls Meble
ul. Aleje Jerozolimskie 300
05-816 Warszawa - Reguły

tel: (22) 614 43 05
kom.: 531 458 470
fax: (22) 614 43 05
e-mail: impuls-meble@o2.pl
wizytówka,

Oferta niniejsza nie jest ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Wszelkie informacje można uzyskać w naszym salonie i pod numerami telefonów.
Numer konta:
44 1050 1924 1000 0091 0442 5542

Sposoby użytkowania materaca

Poniżej przedstawimy kilka spraw na które trzeba zwrócić uwagę podczas codziennego korzystania z materaca.

Produkty sprzedawane w naszym Warszawskim salonie mogą być wykonane w każdym nietypowym rozmiarze. Dlatego jeśli już posiadacie Państwo łóżko proszę dokładnie zmierzyć ramę w środku. Nie kupujmy materaca za małego, ponieważ nie będzie on miał należytego podparcia po bokach, co może powodować ponadnormatywne zużycie.

Tym bardziej nie kupujmy za dużego w stosunku do ramy łóżka. Jeżeli różnica będzie zbyt duża i materac zostanie wciśnięty na siłę, może ulec trwałemu uszkodzeniu. W przypadku materaców sprężynowych może nastąpić wybrzuszenie, które uniemożliwi prawidłowe korzystanie.

Modele, które posiadają dwie takie same strony powinny być co jakiś czas obracane. Ten prosty zabieg wpłynie pozytywnie na żywotność wkładu.

Materace jednostronne z reguły można zmieniać w płaszczyźnie głowa – nogi.

Każdy rodzaj powinien spoczywać na odpowiednim podłożu. Najlepszym rozwiązaniem są proponowane przez nasz salon stelaże elastyczne, z rozstawem poszczególnych listew co 3-3,5 cm. Takie rozwiązanie gwarantuje wykorzystanie w 100% właściwości ortopedycznych materaca oraz daje mu solidne podparcie. Dzięki temu wkład nie niszczy się jak to dzieje się w przypadku stelaży o zbyt dużym rozstawie listewek.

stelaż elastyczny

Również złym rozwiązaniem jest położenie materaca na jednolitym podłożu w postaci płyty, która nie zapewnia odpowiedniej cyrkulacji powietrza. W ten sposób zwiększamy niebezpieczeństwo zagnieżdżenia się pleśni oraz powstania zagrzybienia w jego wkładzie.

Regularnie odświeżajmy pokrowce, poprzez pranie oraz wietrzenie. Jeżeli posiadamy odpowiednią szczotkę do odkurzacza możemy co jakiś czas delikatnie odkurzyć pokrowiec, uważając jednak aby go nie uszkodzić lub nie rozciągnąć.

Materace, składnikiem których są wyciągi lub oleje z naturalnych produktów, posiadają po rozpakowaniu charakterystyczny aromat, który po pewnym czasie zanika. Zapachy te nie posiadają znamion uczulających.

 
Początek strony