Menu
Your Cart

KOMODOR bio ex Promocja

Materace Kieszonkowe Komodor Warszawa

  • Typ materaca : Sprężynowy
  • Pokrowiec : Algua
  • Twardość : Twardy H3
  • Grubość : 24 cm
  • Producent : Materasso
  • Wysyłka : Gratis
 Dane techniczne
Typ materaca: Sprężynowy
Pokrowiec: Algua
Twardość: Twardy/H3
Grubość: 24 cm
Producent: Materasso
Wysyłka: Gratis
Gwarancja: 3 lata
Obciążenie ortopedyczne: 120 kg
Skład/właściwości: sprężynowy, pianka wysokoelastyczna, pianka visco, materac o statusie wyrobu medycznego

Rozmiar

Cena
80 x 2001367,00 zł
90 x 2001367,00 zł
100 x 2001518,00 zł
120 x 2001824,00 zł
140 x 2002127,00 zł
160 x 2002430,00 zł
180 x 2002736,00 zł
200 x 2003039,00 zł

 

Rabat 15% (od podanych cen) na pierwszy zakup


CENY KATALOGOWE , SPRAWDŹ NASZE RABATY !!

Istnieje możliwość zamówienia w rozmiarze nietypowym

Opis produktu

1 Wkład materaca stanowi 7 strefowa sprężyna kieszonkowa , posiadająca bardzo dobre właściwości ortopedyczne oraz znacznie polepszoną elastyczność punktową w stosunku do tradycyjnych materaców sprężynowych .

Sprężyny obustronnie obłożone są pianką : z jednej strony termoelastyczna pianka (3cm + 2 cm PUR pianki) reagująca na temperaturę ciała i pod jej wpływem indywidualnie dopasowująca się do kształtu ciała , z drugiej strony wysokoelastyczna pianka (4 cm) co w połączeniu z siedmioma strefami twardości pozwala na przyjęcie ergonomicznej pozycji podczas snu ; pomiędzy wkładem sprężynowym a warstwami pianek znajduje się filcowa wkładka nośna zwiększająca żywotność materaca; zastosowane pianki są profilowane co oprócz zwiększenia komfortu polepsza również krążenie krwi.

Dzięki zastosowaniu dwóch różnych pianek materac posiada w standardzie dwie twardości ( strona z pianką termoelastyczną jest stroną miękką , pianka wysokoelastyczna jest bardziej sprężysta)

2 Pokrowiec Aegis jest tkaniną o atrakcyjnej strukturze spełniającej wszystkie wymagania stawiane pokrowcom higienicznym i antyalergicznym . Można go prać w temperaturze do 60 stopni C. Charakteryzuje się trwałością, wysoką odpornością oraz dzięki zastosowaniu specjalnej impregnacji wyjątkowymi właściwościami bakteriobójczymi . Jego miękkość poprawia właściwości użytkowe materaców do spania; pikowanie włóknem klimatyzującym - gramatura 200 g/m2 wspomaga regulację temperatury ciała; istnieje możliwość zmiany pokrowca.

3 Dostępne twardości H3.

4 Wysokość materaca około 24 cm.

5 Zalecany stelaż sztywny lub elastyczny bez regulacji.

6 Obciążenie ortopedyczne do 120 kg.

 

Materace Kieszonkowe Komodor Warszawa

komodor budowa i przekroj

Sprężyny kieszeniowe należą do najpopularniejszych systemów wykorzystywanych  w produkcji materaców. W systemie tym każda sprężyna umieszczona jest w osobnym woreczku i dzięki temu uzyskano znacznie lepszy poziom elastyczności punktowej w stosunku do tradycyjnych sprężyn typu bonell. Pod wpływem nacisku każda sprężyna indywidualnie ugina się nie ciągnąc za sobą sąsiednich kieszeni. Najczęściej wkłady sprężynowe dzielone są na siedem ortopedycznych stref twardości. Najbardziej elastyczną strefą jest część barkowa umożliwiająca prawidłowe ułożenie ciała w tym właśnie odcinku - stawia najmniejszy opór. Strefa o średniej twardości - biodrowa jest mniej elastyczna od barkowej dzięki czemu biodra mogą swobodnie się ułożyć przy zachowaniu odpowiedniego stopnia podparcia. Newralgiczna część lędźwiowa wymaga twardszego podparcia.

Sprężyny kieszeniowe dzielą się jeszcze wewnętrznie na dwa systemy : system 1000 czyli tzw Multipocket gdzie w materacu pojedynczym znajduje się około 1000 sprężyn o zmniejszonej średnicy oraz bardziej tradycyjne kieszenie z zawartością około 350 sprężyn w jednoosobowym wkładzie materaca.

Oprócz tego każdy materac sprężynowy kieszonkowy obłożony jest pewną warstwą pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej ewentualnie lateksem. Te nakładki dodatkowo polepszają elastyczność materaca sprężynowego zapewniając jeszcze lepsze podparcie. Pomiędzy nakładkami a rdzeniem wykonanym ze sprężyn producent umieszcza specjalne przekładki odporne na ścieranie, które w zależności od gramatury mogą usztywniać lub zmiękczać materac oraz zwiększają jego żywotność.

Kleje użyte do produkcji nie zawierają szkodliwych substancji , są klejami wodnymi więc nie zawierają rozpuszczalników.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie.